Laserowe zamykanie naczynek
Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet. Teleangiektezje, bo taka jest ich oficjalna nazwa, uważane są za kosmetyczny defekt. To nic innego, jak trwałe rozszerzenie drobnych naczyń włosowatych, widocznych tuż pod powierzchnią naskórka w postaci czerwonych niteczek. Jeśli naczynka pękają w większej ilości, tworzą na skórze efekt pajęczej sieci, dlatego też nazywa się je często pajączkami. Z oddali skóra na której występują liczne, nieleczone pęknięte naczynka wygląda na stale zarumienioną.
Spędzające sen z powiek pajączki
Pękające naczynka występują przy niemal każdym typie cery, choć najczęściej pojawiają się u osób z wrażliwą i cienką skórą. Najpowszechniej spotykanym miejscem występowania pajączków są policzki, broda, a także skrzydełka nosa. Rozszerzenie naczynek może wystąpić pod wpływem rozmaitych czynników, dlatego osobom z tendencjami do ich występowania zaleca się unikanie picia gorącej kawy, alkoholu, mocnych herbat, spożywania potraw z ostrymi przyprawami, a także wystawiania twarzy bezpośrednio na działanie mocnego słońca czy mrozu. Idealnie byłoby także unikać stanów zdenerwowania. Zalecenia te jednak nie są zbyt łatwe do przestrzegania, dlatego wiele osób stara się w jakiś sposób zwiększać odporność skóry na zaczerwienienia, albo reagować już na pojawiające się naczynka. Najbardziej skutecznym ze sposobów jest obecnie zamykanie naczynek laserem. Gabinet w mieście Bielsko – Biała, który posiada w ofercie ten zabieg, przybliżył nam nieco jego przebieg.
Jak wygląda zamykanie naczynek laserem?
W gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych zamykanie naczynek należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów. To świadczy o powszechności tego problemu. Wpływa na to również fakt, że jest to zabieg stosunkowo tani, krótki i w większości przypadków niekłopotliwy, bezbolesny. Pozwala on także uzyskać szybkie efekty, tym lepsze im więcej zabiegów w serii jest wykonywanych.
Do miejsca, w którym występuje rozszerzone naczynko, przykładana jest końcówka lasera. Odpowiednio dobrany rodzaj i natężenie światła powoduje zamknięcie naczynka. Po kilku dniach, kiedy miejsce to całkowicie się zagoi, zaczerwienienie staje się dużo mniej albo całkowicie niewidoczne. Laser przykładany jest miejscowo, do każdego z rozszerzonych naczynek, dlatego w przypadku większego rumienia zabieg może trochę potrwać, za to uzyskany efekt jest bardzo zadowalający. Zamykanie naczynek laserem dotyczy nie tylko skóry twarzy, ale także i pozostałych części ciała – naczynka często pękają też na nogach, zwłaszcza na udach. Przed sezonem letnim, na usuwanie naczynek z nóg decyduje się wiele kobiet.